Czy naprawa auta zawsze musi być droga?

Informacje

Dodany: 2019-12-02
Kategoria: Motoryzacja

Tagi dla artykułu
Czy naprawa auta zawsze musi być droga?

Czy naprawa auta zawsze musi być droga?

Naprawa samochodu często bywa droga. Koszty potrafią być przede wszystkim wysokie przy zakupie oryginalnych podzespołów do doborowych marek. Na szczęście niektóre szczegóły jak kompresor mercedes, miech bmw czy sprężarka audi, są dopuszczalne do zregenerowania, co o wiele obniża koszt naprawy.

Regeneracja airmatic kompresorów

Chociaż najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to wymiana poszczególnych detalów na oryginalne, to nie jest to drobny wydatek. Nie każdy może sobie wobec tego na to zezwolić, wskutek tego wiele części samochodowych jak kompresory, są dopuszczalne do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze kilka godziwych lat. Przykładowo miechy, które jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, funkcjonują na zasadzie poduszki pneumatycznej. Toteż znaczącym elementem takiego zawieszenia jest kompresor, zwany też sprężarką. Kompresor bierze powietrze z atmosfery oraz sprężając je do nawet 20 barów, daje możliwość regulacji prześwitu zawieszenia poprzez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne oraz pierwszorzędne rozwiązanie w doborowych pojazdach, ale niestety jego naprawa jest droga.

Z jakiej przyczyny nie należy zwlekać kompresor audi z remontem samochodu?

Odwlekanie naprawy samochodu na następnie chociażby ze względu na brak środków to niezwykle zły pomysł. Nie dość, że felerny pojazd stanowi ryzyko dla życia i zdrowia kierującego, przechodniów oraz innych członków ruchu drogowego, to defektowy element przyczynia się niejednokrotnie do szybszego zużywania lub też uszkodzenia innych szczegółów. Ta zależność dotyczy chociażby miechów, jakie bywają nieszczelne. Jeżeli usterka nie zostanie wyeliminowana na czas, może dojść do kompletnego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest uszkodzony, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zmuszony pracować cały czas, aby utrzymać godziwą ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Nim wobec tego ktoś zdecyduje kierować się popsuty pojazd, powinien odpowiednio przemyśleć, jakie mogą być tego efekty. Co poniektóre z korporacji przyjmują uszkodzone szczegóły do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, żeby uniknąć długiego wyczekiwania na części, dają zregenerowany już element od innego takiego pojazdu.

Top