Czemu technika LED to nieunikniona przyszłość oświetlenia?

Informacje

Dodany: 2019-11-20
Kategoria: Sklepy Internetowe

Tagi dla artykułu
Czemu technika LED to nieunikniona przyszłość oświetlenia?

Czemu technika LED to nieunikniona przyszłość oświetlenia? taśma led

Tanie, ekologiczne, funkcjonalne, porywające, nieograniczające - oto oświetlenie LED, które coraz to śmielej wkracza do wnętrz apartamentów, biur, restauracji lub pojazdów. Lampy led używane są nie jedynie jako detale dekoracji wnętrz czy lampy oświetlające drogę w pojazdach - to także doskonałe i elastyczne źródła światła, które zezwalają podkreślić piękno budynków i innych konstrukcji. Czemu świat oszalał na punkcie LED i z jakiej przyczyny tak ściśle mówiąc warto zastąpić standardowe oświetleniem tym właśnie rodzajem? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Tak w rzeczywistości odpowiedź zawarliśmy w pierwszym zdaniu tego tekstu. Tam podaliśmy najistotniejsze przymiotniki, które gwarantuje oświetlenie LED. Postaramy się jedynie objaśnić, czym tak w zasadzie znamionuje się taśma LED i co odpowiada za jej sukces:

• Mała cena - w porównaniu z cenami standardowych żarówek, LED w szeregu przypadków są tańsze. Jak najbardziej ostateczna cena zależy od mocy, długości taśmy LED czy jej jakości, niemniej jednak w przeliczeniu na czas świecenia/witalność i moc, LED jest o dużo bardziej ekonomicznym wyborem. Co więcej lampy tego rodzaju nie nagrzewają się tak, jak stereotypowe żarówki, co także ma kolosalne znaczenie. Lampy led pobierają także o wiele mniej prądu, a jak wiadomo, mniej prądu = mniejsze rachunki.

• Ekologia - LED funkcjonują dłużej, świecą poprawniej, wytwarzają mniej ciepła - to ma kolosalny wpływ na otoczenie. To naturalnie dzięki stosowaniu tego rodzaju oświetlenia, nie musimy bezustannie zmieniać żarówek. Ponadto technika ta zużywa o wiele mniej prądu, jaki wytwarzany jest z elektrowni (zwykle węglowych, dość mało ekologicznych).

• Wydajność - lampy i taśmy LED świecą dłużej, zestawienia podają, że żywotność jest nawet 80% wyższa, aniżeli w wypadku stereotypowych żarówek. Dlatego jeżeli nie chcemy cały czas biegać do sklepu po następne żarówki, odpowiedniej postawić na lampy bądź też żarówki LED.

• Uniwersalność i dekoracja - sztampowa żarówka jest w wielu przypadkach bardzo ograniczona, jeśli chodzi o barwę światła. Niemożliwe są odpowiednie pokazy lub choćby zwykłe zdobienie okrągłych krawędzi. Taśma LED bez problemu się zgina, co zezwala zaadaptować oświetlenie do własnych wymogów. To dzięki lampom i taśmom LED, nieraz oświetla się budynki i tworzy różnego typu pokazy świetlne.

• Brak ograniczeń kolorystycznych - wisienką na torcie jest brak limitów kolorystycznych. Taśma LED lub też lampa z wkomponowanym kontrolerem zezwala przystosować kolor światła oraz intensywność. Mamy prawo nawet uruchomić pokaz świetlny, tworząc wspaniałe pokazy. Pospolita żarówka niestety tego nie umie.

Top